„O ‘Wprowadzeniu do metodologii historii’ – krytycznie”. Dyskusja z udziałem Profesorów: Krzysztofa Ruchniewicza i Przemysława Wiszewskiego. Czwartek, 2 marca 2023 r., godz. 17:30-19:30 (ZOOM).

Komisja Teorii i Historii Historiografii oraz Metodologii Historii zaprasza na kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskich seminariów naukowych im. Jerzego Topolskiego, pod tytułem „O Wprowadzeniu do metodologii historii – krytycznie”, które odbędzie się w czwartek, 2 marca 2023 roku o godz. 17:30-19:30 (ZOOM). Udział w seminarium tylko po wcześniejszej rejestracji (link do formularza – tutaj).

W pierwszej części goście seminarium – Profesor Krzysztof Ruchniewicz i Profesor Przemysław Wiszewski z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, będą dyskutowali z redaktorami podręcznika – Profesor Ewą Domańską i Profesorem Janem Pomorskim o mocnych i słabych stronach książki. W drugiej części uczestnicy seminarium będą mieli możliwość komentowania oraz zadawania pytań gościom, redaktorom i obecnym na spotkaniu autorom. Trzecia część poświęcona będzie na podsumowanie dyskusji, które zostanie sformułowane przez gości i redaktorów.

Zapraszamy!

Podcast i wideovlog – Krzysztof Ruchniewicz i Przemysław Wiszewski – 2historykow1mikrofon (tutaj)

Default image
Ewa Domańska
Wydział Historii UAM