“Wokół historii dźwiękowej”- spotkanie z Martą Michalską i Jarosławem Jaworkiem. Czwartek,17 czerwca 2021, 17:30

Kolokwium Sekcji Młodych Badaczy KTiHHoMH #2

Serdecznie zapraszamy na Kolokwium Sekcji Młodych Badaczy KTiHHoMH, na którym poruszać będziemy tematykę historii dźwiękowej.

Swoje badania przedstawi Marta Michalska (Instytut Historii UW).Komentarz wygłosi Jarosław Jaworek (Wydział Hisorii UAM), a całą rozmowę poprowadzi Artur Kula (UW/EHESS).

Zapraszamy do słuchania i komentowania już w czwatek, 17 czerwca o godzinie 17:30.

Link do spotkania na platformie Zoom poniżej:

https://us02web.zoom.us/j/83135235817?pwd=L0xMZVMxT2ZpUEQyMVpYb3ZQYzEyQT09

Meeting ID: 831 3523 5817

Passcode: 563771

Biogramy prelegentów z linkami:

Marta Michalska jest historyczką, badaczką dźwięków i aspirującą śpiewaczką. Studiowała w Kolegium MISH UW oraz na Wydziale Historii UW, gdzie obecnie przygotowuje pracę doktorską o dźwiękach w Warszawie na przełomie XIX i XX wieku. Pracuje jako lektorka języka angielskiego, redaktorka i tłumaczka, współprowadzi audycję Musurgia Universalis w Radiu Kapitał o historycznych studiach nad dźwiękiem.

Jarosław Jaworek – muzyk instrumentalista, kompozytor, realizator i projektant dźwięku, historyk. Absolwent Instytutu Historycznego na Uniwersytecie Wrocławskim. Uzupełniał wiedzę w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Sorbonne-Paris IV w Paryżu. Obecnie doktorant na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się antropologią zmysłów i studiami nad dźwiękiem. Przygotowuje dysertację historiograficzną o roli, jaką w badaniach historycznych odgrywa dźwięk i dźwiękosfera.

Default image
Piotr Kowalewski Jahromi
dr, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach